HAPS! Ligesom man troede at F. C. Lange Bolde ikke kunne nå nye højder, fortsætter de deres triumf.
Denne gang er det næstformanden selv, som har bragt sig på forsiden af eb.dk efter velgørende initiativ, til fordel for fattige familier i julen!

Inge-Lise Klausholt fra Dansk Folkehjælp, souschef Kenneth Præstekjær og slagtermester Knud Erik Fjordside fra Kvickly i Holstebro håber på, at kunderne er gavmilde med juleindkøbene

Inge-Lise Klausholt fra Dansk Folkehjælp, souschef Kenneth Præstekjær og slagtermester Knud Erik Fjordside fra Kvickly i Holstebro håber på, at kunderne er gavmilde med juleindkøbene (Kilde: eb.dk)

Vi kender jo alle de orange for deres lækre optræden på fodboldbanen, og deres altid opløftende tilstedeværen i nattelivet. Derudover kan de også prale af at tænke på andre og desuden hjælpe dem aktivt. Denne gang er det klubbens næstformand, Kenneth H. Præstekjær, som gør sig så lækkert bemærket! Sådan! God gået Næstformand!

Se hele artiklen på ekstrabladets hjemmeside.

Kategorier: Alle indlæg